Jak kompletować ubranka dla noworodka?

Wybór odpowiedniej odzieży niemowlęcej jest niezwykle ważny przez cały okres niemowlęcy. Szczególną uwagę rodzice powinni jednak przykładać kompletując wyprawkę dla noworodka. Dziecko przychodząc na świat jest szczególnie wrażliwe na podrażnienia skóry stąd wybór odzieży powinien być świadomy i przemyślany.

ubranka dla noworodka

Ubranka niemowlęce - polskie, czy zagraniczne?

Wybór odzieży dla maluszków jest w dzisiejszych czasach niezwykle szeroki. Rodzice w sklepach poza produktami naszych rodzimych producentów spotkać mogą produkty pochodzące z wielu miejsc naszego globu. Nie będzie jednak zaskoczeniem fakt, iż najbezpieczniejszy jest wybór polskich produktów. Szukając odzieży nie dajmy się zwieść niskiej cenie odzieży importowanej. Często są to produkty które bardzo szybko (szczególnie po praniu) zaczynają być bezużyteczne.

Na co zwrócić uwagę szukając odzieży niemowlęcej?

To co szczególnie powinno być ważne i kontrolowane podczas zakupów ubrań dla niemowląt to odpowiedni skład surowcowy materiału. Polskie ubranka są szyte z materiałów posiadających odpowiednie certyfikaty z których najbardziej znanym jest "Bezpieczny dla dziecka". Dzięki niemu jako rodzice możemy mieć pewność, że bawełna użyta do produkcji została dokładnie przebadana i jest odpowiednia dla delikatnej skóry noworodka.

Bawełna powinna być głównym surowcem z którego powstają ubranka. Małe domieszki innych surowców typu elastan które pozytywnie wpływają na komfort dziecka również są dopuszczalne.

Jak ubierać niemowlaka?

Dziecko powinno być ubrane właściwie do pory roku i temperatury. Zarówno ubranie zbyt cienkie jak i przesadnie grube jest niewskazane. W pierwszym okresie jego życia powinno się stosować zasadę, iż noworodkowi zakładamy o jedną warstwę ubrań więcej niż sobie. Aby sprawdzić czy dziecku jest właściwie ubrane doświadczone mamy stosują metodę w której dotykają klatki piersiowej dziecka. Skóra powinna być ciepła i sucha. Jeśli jest wilgotna powinno się zdjąć jedną warstwę natomiast gdy jest zimna ubrać dziecko w dodatkową.

Zakładając ubranka niemowlakowi pamiętajmy, że jego stawy są niezwykle delikatne i unikajmy ciągnięcia za nóżki i rączki. Zamiast tego warto bardziej naciągnąć materiał ubranka. Już podczas zakupów zwracajmy uwagę na przyszły komfort dziecka. Wybierzmy tą odzież która jest rozpinana na bezpieczne napki. Niezwykle usprawnia to ubieranie dziecka oraz zmniejsza stres dziecka i rodzica.

Pranie odzieży dla niemowląt.

Pamiętajmy, aby do prania używać wyłącznie proszków i płynów które wyraźnie informują, iż moga być stosowane od 1 dnia życia. Daje nam to pewność, że środki czyszczące nie wpłyną negatywnie na delikatną skórę dziecka. Warto jednak obserwować skórę dziecka aby wykluczyć możliwość indywidualnych nietolerancji na dany produkt.

Należy pamiętać, że odzież niemowlęca przed pierwszym użyciem powinna zostać wyprana aby pozbyć się substancji pozostałych z produkcji i mogących powodować podrażnienia.

Opinie klientów

Ubranka dla noworodków i niemowląt

Ocena: 5/5 
Łącznie: 3 opinie użytkowników


Przydatne porady dla rodziców
Dodane przez
Opinia dodana przez Iga
Iga,
Październik 18, 2017 r.
5/5 
Ciekawe porady. Okazały się bardzo pomocne. To nasze pierwsze dziecko więc wszystkiego musimy się uczyć od podstaw.

Odzież niemowlęca Pinokio
Dodane przez
Opinia dodana przez Magda
Magda,
Październik 24, 2017 r.
5/5 
Żałuje, że wcześniej nie znalazłam tej strony. Przyznam, że nie wiedziałam o praniu ubranek przed pierwszym założeniem. Polecam też ubranka Pinokio które u was znalazłam. Jakość na prawdę bardzo dobra a kolekcje dla dziewczynki są cudne.


Pajacyki dla niemowląt
Dodane przez
Opinia dodana przez Sandra
Sandra,
Grudzień 21, 2017 r.
5/5 
U mnie najbardziej sprawdziły się pajacyki. Tylko wybierajcie te które są rozpinane po całej długości i w nóżkach też. Dostałam od koleżanki 3 pary z Anglii ale strasznie nie wygodne są u nich rozpięcia i materiał kiepski w porównaniu z polskimi. Również polecam Pinokio.

Zobacz nasze propozycje:

Zobacz nasze propozycje:

Zobacz nasze propozycje:

Zobacz nasze propozycje:

Sprawdź naszą pełną ofertę ubrań dla niemowląt.

Produkt dodany do listy ulubionych

Kliknij ----> tutaj <---- i zobacz warunki promocji