Termometry do wody i kąpieli dla niemowląt i dzieci

Aby kąpiel noworodka przebiegała bezpiecznie, rodzice powinni właściwie się do niej przygotować. Najważniejszą z czynności wstępnych przed kąpielą jest dobór odpowiedniej temperatury wody, która powinna mieć ok. 37 st. Do ustalenia bezpiecznej dla malucha temperatury, pomocny jest termometr do wody dla niemowląt. Termometr do wanienki jest w pełni bezpieczny i nie posiada szkodliwych substancji. Jeśli zdecydują się Państwo na termometr kąpielowy, należy wybierać wyłącznie taki, który dedykowany jest dla noworodków i niemowląt.

Termometry do kąpieli występują w różnych wersjach. Najpopularniejsze – plastikowe – są wyposażone w czytelną skalę, a temperaturę wskazuje płyn pochodzenia naturalnego. Dla bardziej wymagających klientów dostępne są znacznie droższe, elektroniczne termometry do wody.

Bardziej doświadczeni rodzice często stosują metodę na tzw. łokieć, lecz należy się zastanowić, czy wydatek kilku złotych i pewność, którą dzięki dedykowanemu termometrowi zyskujemy, jest warta ryzyka. Termometry kąpielowe występują w różnych kolorach i kształtach, a więc każdy znajdzie produkt odpowiedni dla siebie.

Pokazuje 1-15 z 15 pozycji

Termometr do wody – warto go mieć

Sprawdzenie temperatury wody ręką przed kąpielą to niezbyt dobre rozwiązanie. Powód jest oczywisty: skóra dorosłej osoby znacząco różni się od nie do końca rozwiniętych jeszcze tkanek malutkiego dziecka. Aby uniknąć przykrych sytuacji, na przykład poparzenia, warto zakupić kąpielowy termometr elektroniczny lub tradycyjny z bezpiecznym płynem do pomiaru temperatury. Dzięki niemu zyskasz pewność, że woda ma odpowiednią ciepłotę (około 37 stopni) i zapewnisz niemowlakowi maksymalnie komfortowe warunki kąpieli. To bardzo ważne, ponieważ jeden błąd może skutkować powstaniem nieprzyjemnych doświadczeń, które sprawią, że niemowlak zniechęci się do mycia i w jego trakcie będzie się mocno stresować.

Termometry kąpielowe do mierzenia temperatury wody

Wszystkie dostępne w sprzedaży termometry kąpielowe do wody zostały solidnie wykonane, co przesądza o wiarygodności wykonywanych za ich pomocą pomiarów. O wysokiej jakości świadczy pełna szczelność komór pomiarowych, czytelnie zaprojektowane skale oraz design wpisujący się w potrzeby dzieci. Dlaczego to takie ważne? Otóż termometr do mierzenia temperatury wody wystylizowany na zabawkę postawiony po wykonaniu pomiaru na rancie wanny czy wręczony dziecku do zabawy może go zaintrygować i zaciekawić, umożliwiając rodzicom sprawniejsze wykonanie czynności higienicznych. W naszej ofercie znajduje się mnóstwo ciekawych propozycji w wielu wersjach kolorystycznych, więc na pewno wybierzesz termometr kąpielowy do wody, który spełni Twoje wymagania.

Produkt dodany do listy ulubionych

Kliknij ----> tutaj <---- i zobacz warunki promocji