Termometry dla niemowląt i dzieci: tradycyjne i bezdotykowe

Dokładny, najlepiej elektroniczny termometr dla niemowlaka jest niezbędnym narzędziem służącym do mierzenia temperatury i kontrolowania stanu zdrowia dziecka. Bez wątpienia powinien znajdować się w każdej dziecięcej wyprawce. Bardzo ważne, aby wyposażyć się w odpowiedni przyrząd do pomiaru ciepłoty ciała dla niemowląt już od przyjścia maluszka na świat, gdyż gorączka może być dla niego szczególnie niebezpieczna. To dla rodziców pierwszy sygnał alarmowy mówiący o tym, że w organizmie noworodka dzieje się coś niepokojącego. Jeśli ciepłota ciała zostanie określona nieprawidłowo przy użyciu narzędzi przekłamujących pomiar lub nieprzeznaczonych dla niemowlaków, może być to bardzo groźne dla zdrowia, a nawet życia dziecka. Tym bardziej warto więc poważnie zastanowić się nad tym, jaki elektroniczny termometr wybrać. A może lepszym wyborem dla niemowląt będzie któryś z klasycznych modeli?

Pokazuje 1-8 z 8 pozycji

Rodzaje termometrów

W ofercie różnych firm znaleźć można zarówno tradycyjne szklane termometry dla noworodka,  jak i nowoczesne bezdotykowe termometry elektroniczne  dla niemowląt wyposażone dodatkowo w bezpieczną elastyczną wyprofilowaną końcówkę. Czym różnią się między sobą wszystkie te rodzaje termometrów? Który z nich najlepiej wybrać? Co wziąć pod uwagę przy wyborze? Czy wszystkie równie dobrze sprawdzają się w przypadku najmłodszych dzieci?

Termometr szklany

Klasyczne termometry szklane rtęciowe i alkoholowe dla niemowląt to te, które większość rodziców doskonale pamięta ze swojego dzieciństwa. Wprawdzie charakteryzuje je wysoka dokładność pomiaru, mają jednak niestety sporo wad. Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że niektóre z nich mają w środku rtęć. Chociaż kilkanaście lat temu zostały wycofane ze sprzedaży, w niektórych domach wciąż jeszcze się ich używa. Rtęć, przy której pomocy odbywa się w ich przypadku mierzenie temperatury, jest bardzo niebezpieczna i dla niemowlaków i dla dorosłych. W razie uszkodzenia narzędzia pomiarowego może dojść nawet do zatrucia. Z tego powodu w nowszych modelach rtęć została zastąpiona alkoholem. Wciąż jednak problematyczny okazuje się sam pomiar u niemowlaka. Dla uzyskania wiarygodnego wyniku konieczne jest, by maluch spędził kilka minut nieruchomo, trzymając końcówkę termometru na przykład pod pachą, a w przypadku małego dziecka może to być spore wyzwanie, często nawet zupełnie uniemożliwiające zakończenie pomiaru u niemowlęcia.

Termometr paskowy

Alternatywą może okazać się termometr paskowy dla niemowląt. Jest bardzo prosty w użyciu — wystarczy przyłożyć go do czoła dziecka i porównać kolor, na który się zabarwi z dołączonym do niego wzornikiem. Niestety, pomiar przeprowadzony w ten sposób, chociaż zajmuje bardzo mało czasu, jest bardzo mało dokładny. Może służyć jako orientacyjna kontrola stanu dziecka przy sprawdzaniu, czy maluch ma gorączkę, ale w żadnym wypadku nie powinien być rozstrzygający przy dokładnym określaniu temperatury niemowlęcia.

Termometr elektroniczny

Na szczęście istnieją modele, które łączą w sobie szybkość pomiaru z wysoką dokładnością. Jeśli temperatura ciała zostanie zmierzona termometrem elektronicznym dla niemowlaka w prawidłowy sposób, możemy być pewni, że uzyskany wynik będzie precyzyjny i wiarygodny. Większość rodziców uznaje go za najlepszy termometr dla niemowląt dostępny na rynku.

Termometr dotykowy

Modele dotykowe umożliwiają pomiar ciepłoty ciała pod pachą, w ustach i odbycie. Z pomocą niektórych można nawet precyzyjnie zmierzyć temperaturę błony bębenkowej, dzięki temu, że są wyposażone w specjalne, przeznaczone do tego końcówki dla niemowlaków. Uzyskanie wyniku trwa zaledwie kilka sekund i można uznać go za w pełni wiarygodny.

Termometr bezdotykowy

Bardzo dużą popularność wśród urządzeń mierzących temperaturę ciała dla niemowlaków zyskały modele bezdotykowe. Są one precyzyjne i niezwykle wygodne w użytkowaniu. Aby zmierzyć temperaturę maluszka, wystarczy zbliżyć go na 2-3 cm od ciała i nacisnąć przycisk. Pomiar jest szybki i precyzyjny a komfort dla rodzica i szczególnie dziecka nie do przecenienia. Oczywiście tego rodzaju sprzęt dla niemowląt z powodzeniem może być używany również przy starszym dziecku, więc jednorazowy zakup wystarczy na długi czas.

Czym kierować się przy wyborze termometru?

Wybierając przyrząd do mierzenia ciepłoty ciała dla niemowlaka, warto wybrać model sprawdzony wyprodukowany przez znaną firmę. Produkty podejrzanie tanie często przekłamują wyniki pomiarów i okazują się całkowicie nieprzydatne. W przypadku zakupów produktów związanych ze zdrowiem noworodka, czy niemowlaka nie warto ryzykować, decydując się na pozorne oszczędności. Błędny pomiar może prowadzić do niewłaściwego określenia stanu malucha, a to może mieć bardzo poważne konsekwencje.

W przypadku firm produkujących urządzenia do pomiaru temperatury przeznaczone dla niemowlaka polecamy firmy Nuk, Tommee Tippee, BabyOno, Abakus Baby. To producenci akcesoriów dla dzieci cieszący się zaufaniem rodziców na całym świecie. Artykuły dla niemowląt, które mają w swoim asortymencie, wyróżniają się wysoką jakością i niezawodnością.

Produkt dodany do listy ulubionych

Kliknij ----> tutaj <---- i zobacz warunki promocji