Smoczki uspokajające

Smoczek dynamiczny dla noworodka

Jest 92 produktów.

Ssanie piersi w celu pobierania mleka to jedna z najważniejszych umiejętności, jaką ma każde dziecko od pierwszego miesiąca życia. Czynność ta pozwala oczywiście zaspokoić głód i dostarczyć organizmowi ważnych substancji. Jest też konieczna do prawidłowego rozwoju emocjonalnego malucha. Potrzeba ssania powinna być zaspokojona w bezpieczny sposób, dlatego warto kupić dla noworodka smoczek anatomiczny, uspokajający, dynamiczny lub ortodontyczny marki Lovi.

Kiedy podać dziecku smoczek?

Karmienie piersią jest uważane za najzdrowszy sposób żywienia niemowlęcia. Zaleca się podawanie wyłącznie mleka matki przez pierwsze pół roku życia maluszka. Eksperci twierdzą, że wczesne udostępnianie dziecku innych przedmiotów może spowodować zachowania niezgodne z naturalnym odruchem ssania i zaburzyć laktację. Dlatego nie radzą używać smoczka w pierwszych tygodniach życia. Współcześnie powstaje jednak wiele nowych, bezpieczniejszych rodzajów smoczków dla małych dzieci. Czym różnią od siebie modele uspokajające, dynamiczne, ortodontyczne i anatomiczne dla noworodków od Lovi?

Smoczki uspokajające Lovi
Smoczki uspokajające Lovi
Średnia ocena: 5 (100%)
Na podstawie: 10 ocen
Pokazano 1 - 48 z 92 produktów

Filtr produktów:

Producent

Rodzaje smoczków dla noworodka

Wyróżnia się kilka typów tych akcesoriów skierowanych dla maluchów, w tym takich jak smoczek Lovi:

  • uspokajający dla noworodka – oprócz tego, że jest wykonany w mniejszym rozmiarze, musi mieć otwory zapewniające dopływ powietrza i zapobiegające odparzeniom okolic buźki dziecka,
  • dynamiczny – kurczy się i rozciąga, zgodnie co ułatwia ssanie smoczka, 
  • anatomiczny – ma spłaszczoną końcówkę, która dopasowuje się do kształtu jamy ustnej i nie powoduje późniejszej wady zgryzu,
  • ortodontyczny – ma specjalny kształt zapobiegający odkształceniom wewnątrz ust, dzięki czemu wspiera prawidłowy rozwój fizyczny maluszka i późniejszą naukę mowy.

Na rynku dostępne są też akcesoria przeznaczone specjalnie dla buzi dziecka, które ząbkuje. Są wyposażone w wypustki do żucia w celu zmniejszenia dyskomfortu związanego z wyrzynaniem się zębów. Coraz popularniejsze są produkty antykolkowe – kształt smoczka zapobiega dostawaniu się powietrza do brzuszka.

Najlepsze smoczki Lovi dla dzieci

Znanym producentem tych akcesoriów jest firma Lovi, specjalizująca się w produktach ortodontycznych, anatomicznych i dynamicznych dla noworodków.

Każdy markowy smoczek Lovi został zaprojektowany we współpracy z ekspertami w dziedzinie laktacji w ten sposób, by nie zaburzać naturalnego rytmu ssania dziecka i zapobiegać odruchowi zagryzania. Dostępne produkty zapewniają swobodne połykanie śliny przez dzieci i wspierają prawidłowy rozwój mowy oraz zgryzu.

Smoczek Lovi – stworzony dla dobra dziecka

Szczególnie dużym zainteresowaniem ze strony rodziców cieszą się najlepsze smoczki lateksowe Lovi, które odznaczają się symetrycznym kształtem, zbliżonym do brodawki sutkowej. Każdy dynamiczny uspokajający smoczek Lovi został zbudowany z niejednorodnej warstwy silikonu, by móc swobodnie rozciągać się i kurczyć zgodnie z naturalnym rytmem ssania dziecka. Co więcej, każdy smoczek okrągły Lovi, także ten anatomiczny i ortodontyczny, posiada również system wewnętrznych wypustek, które zaprojektowano na wzór kanalików laktacyjnych. Otwory znajdujące się między wypustkami sprawiają, że nadmiar pary wodnej może odpłynąć, zmniejszając ryzyko powstania oparzeń ust maluszka.

Smoczek dla noworodka Lovi polecany jest przez specjalistów na całym świecie i spełnia szereg kryteriów kluczowych dla przeznaczonych do ssania niemowlęcych artykułów ortodontycznych i anatomicznych. Smoczek dynamiczny Lovi to dobry wybór dla Twojego dziecka.

Produkty tej firmy nie zaburzają karmienia piersią. Zapobiegają złym nawykom, takim jak ssanie kciuka, i powstawaniu wad zgryzu. Zaufaj ekspertom i spróbuj wybrać smoczek uspokajający, dynamiczny, ortodontyczny czy anatomiczny dla młodszych lub starszych dzieci.