Ochrona naturalnego odruchu ssania
Dynamiczny smoczek do karmienia LOVI to efekt pracy lekarzy neurologopedów. Jest zbudowany z niejednorodnych warstw silikonu. Miękka dynamiczna końcówka wydłuża się jak sutek mamy. Twarda, szeroka, profilowana podstawa stanowi stabilne oparcie dla warg i wymusza ich naturalne ułożenie jak przy piersi. Smoczek posiada system antykolkowy i jest bezpieczny dla karmienia piersią, nie zaburza odruchu ssania - potwierdzone w badaniu medycznym i badaniu klinicznym.
Unikalne cechy dynamicznego smoczka LOVI potwierdzone w badaniu medycznym*:
- ochrona naturalnego odruchu ssania
- ssanie w naturalnym rytmie
- aktywna praca mięśni warg i języka jak przy piersi
- koordynacja ssania, połykania i oddychania jak przy piersi
*) badanie przeprowadzone na grupie 607 niemowląt.
Miękka, dynamiczna końcówka
wydłuża się jak sutek mamy zgodnie z naturalnym rytmem ssania. Wykonana z cienkiej warstwy silikonu.
Twarda, szeroka, profilowana podstawa
stanowi stabilne oparcie dla warg i zapobiega zagryzaniu podstawy smoczka. Wyprofilowany kształt i odpowiednio dobrana przez lekarzy szerokość podstawy wymuszają ułożenie warg jak przy piersi i sprawiają, że usta dziecka zatrzymują się zawsze na właściwym miejscu.
Kanaliki na wzór laktacyjnych
tworzone przez wewnątrzne wypustki podczas ssania smoczka. Odzworowują kanaliki laktacyjne w piersi mamy, regulują przepływ i ciśnienie mleka w smoczku
System odpowietrzania
Soczewka odpowietrzająca w kołnierzu smoczka eliminuje mieszanie się pokarmu z powietrzem, zmniejszając ryzyko wystąpienia kolki. Przed pierwszym użyciem sprawdź czy soczewka nie jest sklejona, delikatnie rozciągając ją między palcami.
Dwie nagrody czytelników
W 2011 r. butelka LOVI Medical+ z dynamicznym smoczkiem zdobyła I miejsce w kategorii "Akcesoria" w plebiscycie czytelników "Dziecka". Otrzymała również tytuł "Ulubionej butelki" czytelników "Twojego maluszka".
Zdaniem eksperta
dr Aleksandra Łada - Neurologopeda kliniczny, specjalista zaburzeń żywienia i rozwoju komunikacyjnego małego dziecka / NDT SLT senior tutor. Wykładowca akademicki w dziedzinie neurologopedii klinicznej.
Smoczek powinien mieć budowę dynamiczną i aktywnie pracować w jamie ustnej dziecka w sposób imitujący ssanie z piersi i jednocześnie stymulujący niemowlę do aktywnej pracy. To sprzyja właściwemu rozwojowi mięśni aparatu artykulacyjnego, a w przyszłości da podstawy do prawidłowego rozwoju mowy dziecka.