Proszki i płyny do prania

Płatki mydlane, proszki, płyny – wybór jest szeroki, a przez to bardzo trudny. Jaki produkt nadaje się najlepiej do prania ręcznego, a jaki sprawdza się w pralkach automatycznych? Dbając o delikatną skórę dziecka, rodzice długo szukają sprawdzonych preparatów. W naszym sklepie radzimy, aby nie eksperymentować, narażając zdrowie niemowlęcia. W asortymencie znajdują się tylko polskie wyroby najwyższej jakości, mające pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

Pokazuje 1-8 z 8 pozycji

Proszki czy płyny do prania dla niemowląt?

Zarówno proszki, jak i płyny do prania dla niemowląt dobrze radzą sobie z zabrudzeniami, gdy są stosowane w pralkach automatycznych. Podobne efekty osiąga się, używając płatków mydlanych. Do zapierania i ręcznego prania dziecięcych ubranek przydają się płyny, które łatwo jest rozpuścić nawet w chłodnej wodzie. Najważniejszy jest ich skład. Powinien być:

  • wolny od sztucznych barwników,
  • niepowodujący reakcji alergicznych i podrażnień skóry niemowląt,
  • pozbawiony drażniących substancji zapachowych.

Należy zwrócić szczególną uwagę na skład produktów do prania odzieży dziecięcej, gdy maluch cierpi na atopowe zapalenie skóry. Dolegliwość ta nie zawsze występuje u najmłodszych tylko z powodu alergii pokarmowych. Mogą ją spowodować także substancje niszczące barierę lipidową naskórka, na przykład silne detergenty. Dlatego najlepiej wybrać preparaty piorące lub płyny do płukania tkanin, które:

  • zostały przebadane dermatologicznie,
  • są dozwolone od pierwszego dnia życia,
  • uzyskały pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.
  • Takim produktem jest na przykład dostępny w naszej ofercie proszek do prania dla niemowląt firmy Lovela.

W przypadku wybielaczy optycznych należy unikać tych, które mają w składzie mocno działające detergenty. Obecność silnych składników chemicznych może doprowadzić do podrażnień, alergii lub przesuszenia delikatnej skóry. Warto więc wybrać hipoalergiczne mleczko do odplamiania, na przykład firmy Dzidziuś.

Jak wybrać proszek do prania dla niemowląt?

Kupując proszek do prania dla niemowląt, powinno się wybierać wyłącznie produkty sprawdzonych firm, pochodzące od polskich dystrybutorów. Nie warto eksperymentować, szukając tańszych odpowiedników o niepewnej jakości. Proszki do prania bieli lub kolorowych ubranek dla niemowląt powinny zawierać wyłącznie delikatne niedrażniące środki zapachowe. Powinny być również hipoalergiczne, niepowodujące podrażnień.

Spośród produktów dostępnych na polskim rynku sprawdzonymi i cieszącymi się największym zaufaniem rodziców są: proszek Dzidziuś, Jelp oraz Lovela. Cena tych produktów nie jest wygórowana, a zyskuje się pewność, że są one najwyższej jakości oraz bezpieczne dla dziecka. Innymi popularnymi produktami są płatki do prania ubranek niemowlęcych firmy Dzidziuś oraz różne płyny do płukania tkanin.

Jakie powinny być płyny do płukania?

Dobry płyn do płukania tkanin powinien mieć w składzie łagodne środki zapachowe i być przebadany na ewentualność kontaktu ze skórą noworodka. Warto szukać produktów, które będą miały delikatny zapach, bezpieczny skład stworzony z myślą o najmłodszych i pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Szczególnie polecamy produkty firm: Jelp, Dzidziuś oraz Lovela.

Produkt dodany do listy ulubionych

Kliknij ----> tutaj <---- i zobacz warunki promocji