Podkłady poporodowe, podpaski i wkłady

Praktyczne, oddychające podkłady poporodowe to produkt niezbędny w wyprawce szpitalnej każdej świeżo upieczonej młodej mamy. Doskonale sprawdzają się w czasie połogu. Do czego służą? Umożliwiają utrzymanie szczególnej higieny, jakiej wymaga okres poporodowy. Wyglądem przypominają podpaski, są jednak od nich znacząco większe. Dzięki odpowiednim właściwościom chłonącym wilgoć dają poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego rodzaju podkładów poporodowych masz pewność, że Twoja bielizna pozostanie zawsze czysta. Czym kierować się przy ich wyborze? Na co zwrócić uwagę, by mieć gwarancję, że będą spełniały swoją funkcję i Cię nie zawiodą w najmniej odpowiednim momencie?

Pokazuje 1-12 z 12 pozycji

Jak wybierać podkłady poporodowe?

W sprzedaży dostępne są wkładki poporodowe w różnych rozmiarach. Po kilku próbach łatwo stwierdzisz, który z nich jest najbardziej odpowiedni w Twoim przypadku w danym momencie. Z czasem Twoje potrzeby z pewnością będą się zmieniać. Zalecamy, by zwłaszcza na początku wybierać chłonne podkłady poporodowe w większym rozmiarze, dzięki czemu ochrona przed zabrudzeniem jest pewniejsza, a Ty czujesz się bezpieczniej. Z czasem, w miarę jak krwawienie będzie ustawało, będziesz mogła zamienić je na mniejsze podpaski, a nawet zwykłe wkładki higieniczne. Ważne tylko by było wystarczająco chłonne.

Odpowiednie wyprofilowanie pozwala na użytkowanie podpasek dyskretnie, zapewniając jednocześnie maksimum bezpieczeństwa. Nie musisz obawiać się, że wkładka będzie widoczna pod ubraniem przy każdym ruchu. Jeśli będzie prawidłowo założona, nie powinnaś też odczuwać tego, że masz ją na sobie. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź, czy podkład poporodowy, który wybrałaś, posiada odpowiednio szeroki pasek z przylepcem, uniemożliwiający przesuwanie się go pod ubraniem. To od niego zależy bowiem, czy podpaska pozostanie na miejscu podczas Twojej aktywności.

Warstwy, z których zrobiona jest wkładka, muszą również zapewnić odpowiedni poziom cyrkulacji powietrza oraz nie powinny powodować podrażnień skóry. Pamiętaj, że tuż po porodzie będziesz nosiła je przez wiele godzin każdego dnia, musisz więc zadbać o to, by były odpowiednio wygodne i nie sprawiały Ci żadnego dyskomfortu. Nie powinny też powodować alergii. Jak każdy wyrób medyczny podpaski muszą także spełniać określone wymagania higieniczne i mieć odpowiednie atesty dopuszczające je do kontaktu z delikatną skórą w miejscach intymnych.

Jak zakładać podkłady poporodowe?

Podobnie jak zwykłe podpaski, podkłady higieniczne poporodowe umieszcza się wewnątrz majtek. Przy pomocy samoprzylepnego paska mocuje się je do wnętrza bielizny. Jeśli są odpowiednio dobrane, a Ty zrobisz to wystarczająco starannie, nie powinny się w ogóle przemieszczać. Przy wymianie, wystarczy delikatnie odkleić wkładkę, po czym założyć nową. W pierwszym okresie po porodzie należy zmieniać je maksymalnie co 3-4 godziny. Mimo iż w sklepach dostępne są różne rodzaje podpasek, zdecydowaną większość z nich zakłada się dokładnie w taki sam sposób, różnią się między sobą tylko wielkością i chłonnością.

Kiedy stosuje się podkłady?

Okres połogu to nie jedynym moment, w którym warto zabezpieczyć bieliznę podkładami higienicznymi. Wkładki poporodowe stosuje się również po różnego rodzaju zabiegach ginekologicznych, których efektem ubocznym może być krwawienie. Podkłady ginekologiczne umożliwiają w takich sytuacjach skuteczne utrzymywanie higieny i zapewniają kobiecie pełen komfort. Wielkość i chłonność wkładek należy dobierać zawsze do indywidualnych potrzeb i preferencji. 

Produkt dodany do listy ulubionych

Kliknij ----> tutaj <---- i zobacz warunki promocji