Według wielu rodziców jedną z najczęstszych potrzeb dziecka, jest otrzymanie ciepłego pokarmu, który nie tylko będzie dla niego wartościowym posiłkiem, ale także dobrze go rozgrzeje, zapewni lepsze samopoczucie oraz wpłynie na poczucie bezpieczeństwa. Nawet dorośli często wybierają ciepłe napoje, żeby poprawić swój stan emocjonalny i fizyczny. Warto zadbać również o taki stan u dziecka, a nieocenioną pomocą w tej kwestii jest podgrzewacz do butelek.

Podgrzewacz do butelek

Jak działa podgrzewacz do butelek?

Przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, to urządzenie podgrzewa zawartość butelki: mleko, herbatkę, wodę czy inny pokarm w specjalnych pojemnikach lub słoiczkach. Zapewnia precyzyjne podgrzanie i utrzymanie temperatury, co w wielu przypadkach jest kluczowe — szczególnie wtedy, gdy dziecko jest przyzwyczajone do odpowiedniej ciepłoty pokarmu. Można w szybki sposób podgrzać pokarm do 40°C, którego ciepło jest najbardziej zbliżone do temperatury naturalnego mleka matki. Działa na zasadzie kąpieli wodnej — wlewana przez użytkownika woda jest podgrzana do odpowiedniej temperatury, a w środek wstawiana jest butelka z mlekiem lub jedzenie w słoiku, które jest podgrzewane.

Jak używać podgrzewacza do butelek?

Wystarczy włączyć podgrzewacz do butelek, wlać do niego wodę i wybrać odpowiednie dla siebie ustawienia, aby podgrzać nie tylko napoje, ale także jedzenie w słoiczkach czy pojemnikach. Można ustawiać czas podgrzewania, wyświetlać aktualną temperaturę i dostosowywać ustawienia do indywidualnych potrzeb. Najczęściej takie urządzenia posiadają jedno pokrętło lub wyświetlać LCD, dlatego ich używanie jest intuicyjne. Przed stosowaniem warto przeczytać instrukcję obsługi. Przy podgrzewaniu jedzenia w słoiczku lub miseczce lepiej nie przykrywać pojemnika. Wlewaną do podgrzewacza wodę najlepiej wymieniać codziennie. Wiele z takich produktów posiada także funkcję rozmrażania, co naprawdę ułatwia przygotowywania posiłku dla dziecka.

Czy podgrzewacz do butelek jest potrzebny?

O ile cenisz sobie wygodę oraz oszczędność czasu, szczególnie gdy maluszek budzi się w nocy i płaczem woła o jedzenie — to jak najbardziej podgrzewacz do butelek okaże się potrzebny. Wiele z nich ma funkcję utrzymywania temperatury, dlatego budząc się w nocy lub karmiąc dziecko w ciągu dnia, możesz mieć podgrzaną wodę do wybranej temperatury. Poza tym takie urządzenie działa naprawdę szybko i bez problemów. Nawet jeśli taki podgrzewacz do butelek wydaje się zbędny w domu, to na pewno przyda się w podróży.

Opinie klientów

Podgrzewacz do butelki

Ocena: 5/5 
Łącznie: 4 opinie użytkowników


Przydatny gadżet dla młodych rodziców
Dodane przez
Opinia dodana przez Alicja
Alicja,
Październik 5, 2017 r.
5/5 
Broniłam się przed zakupem tego typu urządzeń, gdyż twierdziłam, że świetnie poradzę sobie bez żadnych udogodnień. Jednak wychowywanie dziecka na pełen etat sprawia, że potrzeby same się budzą, a ja jestem niesamowicie wdzięczna za to, że ktoś wpadł na pomysł i wymyślił podgrzewacze do butelek.

Oszczędza czas
Dodane przez
Opinia dodana przez Ewa
Ewa,
Październik 29, 2017 r.
5/5 
Jeszcze rok temu mogłam spędzać w kuchni godziny i wcale mi to nie przeszkadzało. Teraz przy dziecku wiem, że każda minuta jest ważna, dlatego staram się ograniczać spędzanie czasu w kuchni. Unikam podgrzewania jedzenia w mikrofali, szczególnie dla mojego synka, a odgrzewanie posiłków dla niego lub gotowanie wody na podgrzanie mleka zajęłoby mi dużo czasu. Dlatego kupiłam dwa podgrzewacze, jeden stoi u mnie w domu, drugi w domu mojej mamy. Dzięki temu wiem, że jedzonko dla mojego synka będzie zawsze bezpiecznie i prawidłowo podgrzane.

Polecam podgrzewacze do butelek
Dodane przez
Opinia dodana przez Eliza i Filip
Eliza i Filip,
Listopad 17, 2017 r.
5/5 
Kiedyś nie do pomyślenia było, żeby używać jakiegokolwiek podgrzewacza do butelek, dziś jest to bardzo pomocne rozwiązanie dla nas i naszego dziecka. Nie wiem, co byśmy bez niego zrobili.

Podgrzewacz okazuje się bardzo pomocny
Dodane przez
Opinia dodana przez Marlena
Marlena,
Grudzień 19, 2017 r.
5/5 
Choć w domu staram się przygotowywać obiadki i napoje dla dzieci na bieżąco, to czasem mam przysłowiowe urwanie głowy (mamy będą wiedzieć, o czym mówię:)) i wtedy ten sprzęt okazuje się niezbędny w naszych czterech kątach

Jaki podgrzewacz do butelek kupić?

Na rynku znajduje się wiele podgrzewaczy do butelek, jednak przy jego wyborze warto kierować się jego niezawodnym działaniem, precyzją w odmierzaniu temperatury i bezpieczeństwem stosowania. Warto zwrócić uwagę na podgrzewacze do butelek znanych producentów, takich jak Philips Avent, Canpol Babies, Tommee Tippe, BabyOno oraz DrBrown's ze sklepu Wyprawkowy.pl, w którym nie tylko znajdują się wysokojakościowe produkty, ale ich szczegółowe opisy, które pomogą wybrać najlepszy podgrzewacz do butelek

Przykładowe produkty:

Zobacz nasze propozycje:

Sprawdź naszą pełną ofertę podgrzewaczy do butelek.

Produkt dodany do listy ulubionych