Szczotki do włosów dla dzieci

Jaka powinna być szczotka do włosów przeznaczona dla najmłodszych dzieci? Przybór ten powinien służyć nie tyle do codziennej stylizacji, ile do pielęgnacji włosów Twojego maluszka. Stosując odpowiedni produkt, unikniesz wystąpienia podrażnień skóry głowy, a do tego zapewnisz jej odpowiedni masaż. Wybierz artykuł z naturalnego lub sztucznego włosia, który posłuży Twojemu maluchowi przez kilka lat.

Pokazuje 1-24 z 25 pozycji

Jaka powinna być szczotka dla dzieci?

Popularne kolorowe szczotki z naturalnego włosia koziego lub sztucznego są przeznaczone do czesania pierwszych włosków i masażu główki dziecka. Przydają się również dla starszych pociech, szczególnie jeśli te mają problem z wrażliwą skórą podatną na przykład na ciemieniuchę. Dolegliwość ta jest leczona właśnie poprzez delikatne czesanie.

To, jaka szczotka jest najlepsza dla Twojego malucha, zależy od kilku czynników, a skłonności do chorób skórnych są tylko jednym z nich. Produkt musi być:

  • wolny od BPA,
  • wykonany z materiałów, które nie wywołują alergii,
  • pozbawiony ostrych krawędzi,
  • łatwy do utrzymania w czystości.

Wszystkie dostępne w tej kategorii szczotki są stworzone dla wrażliwej skóry dziecka i spełniają normy bezpieczeństwa oraz powyższe wymagania. Są wyposażone w wygodne uchwyty ułatwiające pewne trzymanie. Mają do tego ciekawe wzornictwo, na które warto zwrócić uwagę, jeśli planuje się używać produktu przez kilka lat. Kolorowe, atrakcyjne wizualnie grzebienie są chętniej używane przez kilkuletnie pociechy i zachęcają je do samodzielnego czesania się.

Szczotka dla dzieci z włosiem naturalnym czy sztucznym?

Wybierając akcesoria do pielęgnacji włosów dla noworodka, rodzice powinni zwrócić uwagę na odpowiednią delikatność włosia. Dla większości rodziców najlepsze właściwości ma produkt z naturalnych włókien. Jego miękkość sprawia, że można delikatnie rozczesać pierwsze włoski niemowlaka. Naturalny artykuł to także pewność, że skóra głowy dziecka pozostanie niepodrażniona.

Wśród takich akcesoriów najczęściej spotyka się te wykonane z włosia koziego. Charakteryzują się tym, że:

  • przydają się do usuwania ciemieniuchy,
  • zapewniają bezbolesne rozczesywanie włosów dziecka,
  • nie elektryzują,
  • delikatnie masują skórę,
  • mogą być myte w ciepłej wodzie z dodatkiem delikatnego szamponu.

W ofercie naszego sklepu znaleźć można również artykuły ze sztucznym włosiem, które również odznaczają się dużą miękkością, jednakże jakościowo ustępują akcesoriom z włosiem naturalnym. Wybór szczotki do włosów dla dzieci należy jednak do rodziców, którzy najlepiej wiedzą, jaki produkt nie ciągnie włosów i nadaje się do wrażliwej skóry.

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo również delikatne grzebienie dla niemowląt, które w późniejszym okresie życia również mogą być z powodzeniem używane do pielęgnacji włosków. Proponujemy także zakup zestawu szczotki z grzebieniem renomowanych firm jak Tommy Tippee czy Canpol Babies oraz naturalnych akcesoriów do masażu marki Bocioland.

Produkt dodany do listy ulubionych

Kliknij ----> tutaj <---- i zobacz warunki promocji