UNIMER BABY Sól fizjologiczna NaCl 0,9% 5x5ml
UNIMER BABY Sól fizjologiczna NaCl 0,9% 5x5ml
UNIMER BABY Sól fizjologiczna NaCl 0,9% 5x5ml
UNIMER BABY Sól fizjologiczna NaCl 0,9% 5x5ml

UNIMER BABY Sól fizjologiczna NaCl 0,9% 5x5ml

Jednym z uniwersalnych preparatów do dbania o zdrowie niemowląt jest sól fizjologiczna. Jej zastosowanie jest szerokie, głównie jednak służy do utrzymania higieny oczu i nosa oraz do przemywania ran. Ma działanie oczyszczające i nawilżające, dzięki czemu jest przyjazna nawet dla dzieci i ich delikatnego naskórka. Można ją stosować również u dorosłych. Produkty marki UNIMER BABY odznaczają się wysokojakościowym składem oraz uniwersalnym zastosowaniem.

UNIMER_SOL_5X5ML
Dostępne
2,89 zł
Brutto

Opis

Skład

W fiolce znajduje się roztwór z chlorku sodu oraz wody oczyszczonej bez dodatku konserwantów. Stężenie chlorku sodu wynosi 0,9 procent. Na opakowanie składa się 50 ampułek, z których każda ma pojemność 5 ml. Dzięki takim małym dawkom środek nie traci swojej sterylności. Producent zapewnia zatem, że można ją bezpiecznie stosować nawet u noworodków.

Wskazania

Sterylna sól fizjologiczna sprawdza się zarówno w zabiegach kosmetycznych, jak i do zapobiegania schorzeniom i infekcjom. Stosuje się ją dla zachowania higieny oczu i nosa u dzieci. Jest to polecane szczególnie w okresie grzewczym, kiedy mała wilgotność powietrza może powodować zaczerwienienie oczu i wysychanie śluzówki w nosie. Ten preparat to bezpieczny sposób na to, aby zapobiegać lub zwalczać nieżyt nosa u najmłodszych. Doskonale sprawdzi się do oczyszczania ran, jako że jest obojętna dla tkanek. Dzięki temu może usuwać bakterie bez jednoczesnego podrażniania naskórka. To środek dla niemowląt, które cierpią na powracające uczulenia naskórka. Sól może być wykorzystana również do walki z uporczywym kaszlem nocnym.

Działanie

Preparat jest przeznaczony do użytku miejscowego. Jego działanie warunkuje zawartość chlorku sodu, którego stężenie jest podobne jak w płynach ustrojowych. Środek nie powoduje podrażnień, doskonale nadaje się do stosowania dla dzieci. Wykorzystuje się go również jako składnik kroplówek, jako że pozwala przywrócić równowagę elektrolitową, która jest istotna dla właściwego nawodnienia organizmu. Ten preparat stosuje się zatem u pacjentów po operacjach oraz zagrożonych odwodnieniem.

Sposób użycia

Wyprodukowana przez UNIMER BABY sól fizjologiczna może być aplikowana poprzez wkrapianie lub przemywanie. W domu, oprócz powyżej opisanych właściwości, można ją dodawać do własnoręcznie przygotowywanych kosmetyków, w tym głównie maseczek. Wspaniale nadaje się również do inhalacji, które pomogą uporać się z problemami dróg oddechowych. Producent podaje dokładny sposób użycia oraz dawki zalecane dla dzieci w ulotce dołączonej do preparatu. Ten produkt to niezbędnik w apteczce każdego rodzica.

 

Szczegóły produktu
Nowy
Komentarze (0)
Brak recenzji

Klient który kupił ten produkt, kupił również:

Produkt dodany do listy ulubionych

Kliknij ----> tutaj <---- i zobacz warunki promocji