Miękkie i bezpieczne ochraniacze do łóżeczek dla niemowląt

Aby zabezpieczyć dziecko przed urazami od twardych elementów łóżeczek dziecięcych, rodzice decydują się często na zakup ochraniacza do łózeczka. Posiada on miękką wkładkę która amortyzuje drewniane elementy, zapewniając maluchowi bezpieczny sen. Czy rzeczywiście warto włączyć go do dziecięcej wyprawki? Na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Pokazuje 1-20 z 20 pozycji

Dlaczego warto zainwestować w ochraniacz?

Ten niepozorny, często niedoceniany element wyprawki zapewnia bezpieczną noc dziecku, wpływając tym samym również na komfort snu rodziców. Mama i tata śpią zdecydowanie spokojniej, kiedy maluch nie budzi się w nocy kilka czy kilkanaście razy po przypadkowym uderzeniu o szczebelki. To jednak niejedyna zaleta tego praktycznego gadżetu. Nie pozwala on też dziecku przekładać rączek poza szczebelki, co mogłoby spowodować bolesne otarcia, a nawet poważniejsze kontuzje. Ponadto stanowi osłonę, zabezpieczając malucha przed przeciągami, które również przeszkadzają w komfortowym wypoczynku. Wielu rodziców docenia również to, że ochraniacze bardzo ładnie się prezentują, sprawiając, że miejsce wypoczynku staje się o wiele bardziej przytulne.

Rodzaje ochraniaczy do łóżeczek

Praktyczne ochraniacze na łóżeczko występują w wielu wersjach. Jakie warianty masz do dyspozycji? Najprostszym z nich jest klasyczny model, który zabezpiecza jedynie najbardziej podatną na uszkodzenia strefę główki maluszka. Podobnym produktem co do funkcjonalności jest ochraniacz na łóżeczko Premium, różnią się one jednak lepszej jakości wkładami, które można wyjmować do prania, co ułatwia utrzymanie ich w czystości. Jeśli interesuje Cię produkt najwyższej jakości, to będzie doskonały wybór w Twoim przypadku. 

Ciekawym rozwiązaniem są też zabezpieczające całe łóżeczka ochraniacze, czyli model 360. którego długość pozwala na przymocowanie go do wszystkich boków. Świetnie sprawdzą się szczególnie w przypadku ruchliwych maluchów, które podczas snu często się obracają i przekręcają, wędrując po całym łóżku. Dużą popularnością w ostatnim czasie zdobyły modele modułowe. Składa się na nie zestaw kolorowych poduszeczek, które wyposażone w specjalne troczki można przywiązać do szczebelków w dowolnych konfiguracjach, dopasowując je do swoich indywidualnych potrzeb.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając idealny ochraniacz do łóżeczka, warto zwrócić uwagę na materiał wykonania. Warto, aby była to bawełna, która dla dziecka jest najlepszym materiałem. Jest miła w dotyku i łatwa do utrzymania w czystości, a przy tym wytrzymała i odporna. Jeśli posiada odpowiednie certyfikaty, jest też w pełni bezpieczna, nawet dla noworodków.

Nie bez znaczenia są też walory estetyczne poszczególnych modeli. Można wybierać między wariantami kolorowymi z dekoracyjnym printem i jednobarwnymi, prostymi i ozdobionymi falbanką. Warto zdecydować się taki, który pod względem stylistycznym i kolorystycznym będzie dopasowany do wystroju pokoju. Dzięki temu wszystkie elementy będą tworzyły spójną całość, a całe pomieszczenie zyska na przytulności.

Produkt dodany do listy ulubionych

Kliknij ----> tutaj <---- i zobacz warunki promocji