Kolka u dzieci — przyczyny i objawy

Niemowlęca kolka jest trudnym przeżyciem zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Nie jest groźna, aczkolwiek często wywołuje dużo stresu oraz nieprzespanych nocy. Jest to nagły, bolesny skurcz jelit występujący u dziecka, którego najczęstszą przyczyną jest zbyt duża ilość połykanego powietrza wraz z pokarmem. To właśnie pęcherzyki powietrza towarzyszące spożywaniu pokarmu są gromadzone w przewodzie pokarmowym, wywołując wyżej wspomniany skurcz jelit.

Butelka antykolkowa

Objawami kolki u dzieci są między innymi:

  • podkurczone nóżki,
  • prężenie się dziecka,
  • twardy brzuszek,
  • płacz (zupełnie inny, niż ten wywołany głodem lub znudzeniem).

Jednak jest na to rozwiązanie! Przede wszystkim, należy zachować wówczas spokój i uciszyć maluszka. Aby zapobiec takim wydarzeniom, warto zainwestować w innowacyjny produkt na rynku, którym jest butelka antykolkowa. To specjalna butelka wyposażona w odpowietrzany zawór, który uniemożliwia, dostanie się powietrza wraz z pokarmem. Dzięki temu właśnie zmniejsza się ryzyko wystąpienia kolki u dziecka. Butelka antykolkowa to jeden z produktów coraz częściej pojawiający się na wyprawkowej liście przyszłych rodziców.

Jakie są różnice pomiędzy zwykłą butelką, a antykolkową?

Największą różnicą pomiędzy klasycznymi, a antykolkowymi butelkami jest smoczek, zatrzymujący powietrze oraz zakrzywiony kształt trzonu butelki. Taka budowa butelki sprawia, że po jej przechyleniu w smoczku nie znajdzie się powietrze. Niektóre modele butelek antykolkowych charakteryzuje również specjalna rurka odpowietrzająca.

Kiedy warto wypróbować butelkę antykolkową?

Zakup takiej butelki dla niemowląt można rozważyć jeszcze przed narodzeniem, choć kolka wcale nie musi występować u dziecka. Jeśli jednak rodzice są na etapie występowania kolek u dziecka, można śmiało zastąpić tradycyjną butelką właśnie tą ze specjalnym systemem odpowietrzania.

Zalety i wady butelek antykolkowych

Zaletami w użyciu tego typu produktów jest przede wszystkim łagodzenie objawów występujących u maluszka kolek. Są to produkty, które okazały się także pomocne w wyleczeniu zapalenia uszu u dzieci. Ponadto, można wybierać wśród różnych pojemności i kolorów takich butelek dla niemowląt, z ciekawymi wzorkami, które z pewnością zainteresują dziecko.

Jedyną wadą w używaniu takich butelek dla niemowląt, jest ich trudniejsze mycie — dlatego przy myciu tych akcesoriów do karmienia należy kierować się niezwykłą precyzją i...cierpliwością. Każdy rodzic wie, że mleko musi zostać podane w czystej butelce, dlatego warto poświęcić więcej czasu na jej umycie, niż zastosowanie tradycyjnej butelki, która może ponownie przyczynić się do występowania kolek u dzieci.

Opinie klientów

Najlepszym potwierdzeniem dobrego działania tych butelek jest doświadczenie rodziców:

Butelka antykolkowa

Ocena: 5/5 
Łącznie: 2 opinie użytkowników


Szybko i sprawnie
Dodane przez
Opinia dodana przez Arleta i Tomasz
Arleta i Tomasz,
Listopad 18, 2017 r.
5/5 
Po 3 tygodniach męczarni postanowiliśmy kupić butelkę antykolkową dla naszej córki. Już po kilku dniach używania zauważyliśmy różnicę choćby w zachowaniu dziecka, które już nie kurczyło nóżek i nie płakało z bólu. To ulga dla nas wszystkich

Solidność i rzetelność
Dodane przez
Opinia dodana przez Marzena
Marzena,
Grudzień 22, 2017 r.
5/5 
Dopiero po trzeciej ciąży odkryłam to cudo i nie mogę uwierzyć, jak wiele dało już od pierwszych dni Zosi z nami. Albo to przypadek, albo faktycznie cud, bo przy trzecim dziecku nie przeszliśmy ani jednej kolki.

Jaką butelkę kupić?

Przy wyborze butelki dla niemowląt warto kierować się przede wszystkim jakością wykonania danego produktu. Wiele ciekawych akcesoriów do karmienia znajduje się na stronie Wyprawkowy.pl, w którym znajduje się butelka antykolkowa od sprawdzonych producentów: Tommee Tippe, Medela Calma, Dr Brown's, Avent czy Lovi. Czas na inwestycję w spokój, komfort i dobre samopoczucie zarówno dziecka, jak i rodziców.

Przykładowe produkty:

Zobacz nasze propozycje:

Sprawdź naszą pełną ofertę butelek bezkolkowych

Produkt dodany do listy ulubionych

Kliknij ----> tutaj <---- i zobacz warunki promocji