Tego nie potrzebuje niemowlę! 10 rzeczy zbędnych w wyprawce

Im mniejsze dziecko, tym więcej rzeczy potrzebuje. Jednak wielokrotnie zdarza się, że w radości oczekiwania na potomka nie jesteśmy w stanie podejmować dobrych decyzji. Zazwyczaj kupujemy wszystko, co wpadnie nam w oko. Okazuje się jednak, że przez pewien czas można się bez tego obejść lub też jest to zbędne w wyprawce dla niemowlaka. Zakup, jakich rzeczy możemy odłożyć na później? Sprawdźmy!

Wyprawka niemowlaka – 10 produktów które mogą okazać się zbędne na początku

1. PrzewijakPrzewijak usztywniany
Niemal w każdej wyprawce niemowlaka pojawia się usztywniany przewijak, jaki dla wygody ustawia się na komodzie w pobliżu łóżeczka. Jednak wielokrotnie okazuje się on zbędny, gdyż malucha przewija się w wielu innych miejscach i zazwyczaj wcześniej kładąc bawełnianą pieluszkę.

2. Pościel niemowlęcaPościel 2 el.120x90
Zakup 4-5 elementowej pościeli niemowlęcej można odłożyć na później. Zazwyczaj na początku dziecko nie potrzebuje poduszki i kołderki, gdyż najwygodniej jest mu w śpiworku lub pod mięciutkim kocykiem.

3. Ubranka niemowlęce w rozmiarze 56 cmUbranka niemowlęce
Ograniczmy ich zakup do niezbędnego minimum lub od razu wybierzmy większą odzież dla niemowląt. Z tej w rozmiarze 56 cm dziecko bardzo szybko wyrośnie lub też nawet nie będzie miało okazji jej założyć, jeśli urodzić się większe.

4. Baldachim nad dziecięce łóżeczkoALBERO MIO baldachim z kokardą
Z pewnością wyprawka dla niemowlaka obędzie się bez tego elementu dekoracyjnego. Można spotkać się z opiniami, że jest to tylko „łapacz” kurzu, który dodatkowo może być utrudnieniem, gdy bierzemy dziecko na ręce lub wkładamy do łóżeczka.

5. BujaczekLeżaczek bujaczek
Warto wstrzymać się z jego zakupem do momentu, kiedy dziecko odrobinę podrośnie. Wówczas będziemy mogli ocenić, w jakim miejscu i warunkach czuje się najlepiej. Być może niemowlę będzie na początku czuć się niepewnie w bujaczku.

6. Wkładka z gąbki do wanienkiWkład do wanny
Zdaniem wielu osób może uczynić kąpiel wygodniejszą dla maluszka. Z drugiej strony pojawiają się opinie, że są one niehigieniczne. Z pewnością racja jest po obu stronach. Zakup gąbkowego wkładu można odłożyć w czasie, kiedy uznamy, że kąpiel dziecka z jego użyciem okaże się łatwiejsza dla nas i przyjemniejszy dla dziecka.

7. Smoczek dynamicznySmoczek do karmienia
Tradycyjne smoczki są bardzo przydatne, ale z ich stosowaniem warto poczekać, kiedy dziecko skończy pierwszy miesiąc życia. Podobnie należy postąpić w przypadku tego dynamicznego, który podczas ssania rozciąga się i kurczy jak brodawka sutkowa.

8. Elektroniczna nianiaElektroniczna niania
Urządzenie wielokrotnie zachwalane przez rodziców. Jednak i z jego zakupem również można poczekać. Jeśli np. wiemy, że łóżeczko będzie stać przez kilka miesięcy w sypialni lub też dziecko przez większość czasu będzie blisko nas, wówczas może okazać się, że nie będziemy z niej korzystać. Jeśli jednak mamy duży dom i dziecko od razu zamieszka w swoim pokoiku, zakup elektronicznej niani jest jak najbardziej wskazany.

9. GryzaczkiGryzak
W pierwszych miesiącach życia dziecka okazują się zbędne, często ze względu na swe rozmiary. Niemowlęta mają trudności z utrzymaniem ich w dłoniach. Jednak warto je mieć pod ręką, kiedy dziecko zaczyna ząbkować. Dzięki nim maluszek nie odczuwa tego w tak bolesny sposób.

10. Mata edukacyjnaMata edukacyjna
Chętnie wybierana przez rodziców i ich bliskich jako prezent dla niemowlaka. Warto z jej zakupem poczekać 3-4 miesiące. Wówczas dziecko będzie mogło w pełni z niej korzystać, gdyż będzie już sprawniejsze ruchowo. Wcześniej mata edukacyjna będzie pełnić funkcję kołderki, na której układa się maluszka.

Komentarze (0)
Brak komentarzy w tym momencie
Produkt dodany do listy ulubionych

Kliknij ----> tutaj <---- i zobacz warunki promocji