Im mniejsze dziecko, tym więcej rzeczy potrzebuje. Jednak wielokrotnie zdarza się, że w radości oczekiwania na potomka nie jesteśmy w stanie podejmować dobrych decyzji. Zazwyczaj kupujemy wszystko, co wpadnie nam w oko. Okazuje się jednak, że przez pewien czas można się bez tego obejść lub też jest to zbędne w wyprawce dla niemowlaka. Zakup, jakich rzeczy możemy odłożyć na później? Sprawdźmy!

Wyprawka niemowlaka – 10 zbędnych produktów

1. Przewijak Przewijak usztyw. Sensillo 70cm - lew zielony
Niemal w każdej wyprawce niemowlaka pojawia się usztywniany przewijak, jaki dla wygody ustawia się na komodzie w pobliżu łóżeczka. Jednak wielokrotnie okazuje się on zbędny, gdyż malucha przewija się w wielu innych miejscach i zazwyczaj wcześniej kładąc bawełnianą pieluszkę.

2. Pościel niemowlęca Pościel 2 el.120x90 MadeByLove zwierzęta w lesie - zieleń
Zakup 4-5 elementowej pościeli niemowlęcej można odłożyć na później. Zazwyczaj na początku dziecko nie potrzebuje poduszki i kołderki, gdyż najwygodniej jest mu w śpiworku lub pod mięciutkim kocykiem.

3. Ubranka niemowlęce w rozmiarze 56 cm Bluzka PINOKIO Wild Animals ecru
Ograniczmy ich zakup do niezbędnego minimum lub od razu wybierzmy większą odzież dla niemowląt. Z tej w rozmiarze 56 cm dziecko bardzo szybko wyrośnie lub też nawet nie będzie miało okazji jej założyć, jeśli urodzić się większe.

4. Baldachim nad dziecięce łóżeczko ALBERO MIO baldachim z kokardą 150x200cm róż
Z pewnością wyprawka dla niemowlaka obędzie się bez tego elementu dekoracyjnego. Można spotkać się z opiniami, że jest to tylko „łapacz” kurzu, który dodatkowo może być utrudnieniem, gdy bierzemy dziecko na ręce lub wkładamy do łóżeczka.

5. Bujaczek Leżaczek bujaczek - różne kolory do wyboru
Warto wstrzymać się z jego zakupem do momentu, kiedy dziecko odrobinę podrośnie. Wówczas będziemy mogli ocenić, w jakim miejscu i warunkach czuje się najlepiej. Być może niemowlę będzie na początku czuć się niepewnie w bujaczku.

6. Wkładka z gąbki do wanienki Wkład do wanny MIDI Sensillo - mix kolorów
Zdaniem wielu osób może uczynić kąpiel wygodniejszą dla maluszka. Z drugiej strony pojawiają się opinie, że są one niehigieniczne. Z pewnością racja jest po obu stronach. Zakup gąbkowego wkładu można odłożyć w czasie, kiedy uznamy, że kąpiel dziecka z jego użyciem okaże się łatwiejsza dla nas i przyjemniejszy dla dziecka.

7. Smoczek dynamiczny Smoczek do karmienia wolny 3+ LOVI SUPER VENT 18/750 (2szt.)
Tradycyjne smoczki są bardzo przydatne, ale z ich stosowaniem warto poczekać, kiedy dziecko skończy pierwszy miesiąc życia. Podobnie należy postąpić w przypadku tego dynamicznego, który podczas ssania rozciąga się i kurczy jak brodawka sutkowa.

8. Elektroniczna niania Elektroniczna niania DECT Philips Avent 501/00
Urządzenie wielokrotnie zachwalane przez rodziców. Jednak i z jego zakupem również można poczekać. Jeśli np. wiemy, że łóżeczko będzie stać przez kilka miesięcy w sypialni lub też dziecko przez większość czasu będzie blisko nas, wówczas może okazać się, że nie będziemy z niej korzystać. Jeśli jednak mamy duży dom i dziecko od razu zamieszka w swoim pokoiku, zakup elektronicznej niani jest jak najbardziej wskazany.

9. Gryzaczki Gryzak silikonowy miękki BabyOno 1008 niebieski
W pierwszych miesiącach życia dziecka okazują się zbędne, często ze względu na swe rozmiary. Niemowlęta mają trudności z utrzymaniem ich w dłoniach. Jednak warto je mieć pod ręką, kiedy dziecko zaczyna ząbkować. Dzięki nim maluszek nie odczuwa tego w tak bolesny sposób.

10. Mata edukacyjna Mata edukacyjna - przyjacielski klaun Baby Ono 494
Chętnie wybierana przez rodziców i ich bliskich jako prezent dla niemowlaka. Warto z jej zakupem poczekać 3-4 miesiące. Wówczas dziecko będzie mogło w pełni z niej korzystać, gdyż będzie już sprawniejsze ruchowo. Wcześniej mata edukacyjna będzie pełnić funkcję kołderki, na której układa się maluszka.

Ocena:

Wyprawka dla niemowlaka, który urodzi się jesienią + lista zakupowa
Średnia ocena: 4.7 (94%) Na podstawie: 13 ocen